Jdi na obsah Jdi na menu

MS UWK Slovinsko 2015

Více foto zde

 

Champions team mistry světa…

 

Ve dnech 14.10. – 19.10. probíhalo ve Slovinském Koperu mistrovství světa UWK dorostu, seniorů a veteránů v karate, kterého se zúčastnila i výprava Champions team, reprezentantů ČR startujících pod hlavičkou České asociace okinawského karate a kobuda. Tohoto šampionátu, který poprvé v historii spojil všechny světové asociace v karate se zúčastnilo 47 států světa a přes 2000 startujících, kteří se po 4 dny utkávali o světové tituly. Reprezentanti Champions si v této konkurenci vedli opravdu výborně.

Ve středu 14.10. splnili všechna kritéria, která jsou potřebná pro start. Všichni, i když někteří s vypětím všech sil a nervů splnili svoje váhové limity a vstupu do bojů o světová prvenství již nestálo nic v cestě.

Ve čtvrtek 15.10. byly na programu eliminace kata dorostenek, eliminace kumite teamů dorostenců, dorostenek a mužů. Jako první, zasahuje do bojů o drahé kovy team dorostenek ve složení A.Lojdová, V.Jakubů, M.Budajová (všechny Champions team) doplněné o E.Týlovou (KK Lichnice), které si v kategorii teamů kumite sanbon dokráčely pro vydřenou bronzovou medaili. Ihned po této vyčerpávající zkoušce ovšem naskakují do kvalifikace v kategorii teamů rotation, kde na ně nikdo nestačí a katapultují se do nedělního finále, ve kterém se utkají o pozici nejvyšší s teamem favorizovaných Rumunek. Jako poslední na tatami tento den naskakují současně 2 naše teamy. Dorostenecký a seniorský.. Muži ve složení M.Boguský,D.Pekuniak(Oba Champions team), V.Vrabec(SKP Unitop Sokolov) a Milan Tesař(Lions Pardubice) se drželi opravdu statečně… Vyprovodili z tatami nejdříve Indii, poté hvězdný Egypt a Itálii. V semifinále už to na team pozdějších vítězů z Anglie bohužel nestačilo a k velkému zklamání všech podléhají o 3.místo Brazílii. To team dorostenců si vedl o poznání lépe. V semifinále sice podlehl teamu vítězů z USA, ale o 3.místo s Italy již team ve složení L.Herák(Champions team), J.Szewieczek(KK Tygr KV), J.Mucha(Karate Hlinsko) nezaváhal a věší na krk zaslouženou placku..

V pátek se dostaly na řadu sólo kategorie dorostenců, dorostenek, mužů a žen v kata i kumite a ihned A.Lojdová(Champions team) v kategorii kumite -55Kg kráčí vesele až do semifinálového boje, kde doplácí na změnu pravidel o přešlapech a i přes jasné vedení je diskvalifikována z tohoto zápasu. O bronz již nezaváhala a přidává do české medailové sbírky další kov stejně jako Veronika Jakubů(Champions team) v kategorii dorostenky +55kg.

Sobota byla určena eliminacím disciplín veteránů kata, kumite i teamů. Kde do své eliminace nastoupil Daniel Pekuniak(Champions team), který se nikdy na tatami v kategorii veteránů kumite dlouho nezdržel a kvalifikoval se do nedělního finále. Poslední tečkou tohoto dne byl kumite team veteránů ve složení D.Pekuniak(Champions team),D.Krhut(SKP Unitop Sokolov), Michal Kyncl,Miloslav Zdražil(Oba karate Hlinsko), kteří bezkonkurečně poráží všechny včetně semifinálových přátel ze Slovenska a také se již těší na nedělní boj o zlato.

Nedělní ráno začíná slavnostním nástupem finalistů všech kategorií a ihned poté se rozjíždí finálová klání. Celá hala je natěšená na finálové boje teamu dorostenek, které právě přichází na řadu. Začátek boje se pro naše barvy nevyvíjí vůbec dobře. Prohráváme již 5:0, ale následuje ledová sprcha českých útoků a senzačně otáčíme na vítězství 12:6 České dorostenky složené z Champions jsou mistryně světa. To sleduje i Daniel Pekuniak(Champions team), který za nedlouho vyprovází ve svém finálovém duelu Italského obra před časovým limitem z tatami a stává se dalším z českých zlatých karatistů. Úplně posledním finálovým duelem celého šampionátu je boj o zlato mezi veterány z ČR a sebevědomými Italy. Tuto záležitost však velmi rychle za burácení celé haly řeší čeští veteráni, kteří svou šanci ani na chvilinku nepouští z rukou a zaslouženě obsazují metu nejvyšší.

Celková bilance ČR: 4x zlato, 1x stříbro, 5x bronz z této akce opět jen potvrzuje, že závodníci z CAOKK jsou opravdu velmi profesionálně vedeni a připravováni a fungují, jako skvělý team. Z celkového počtu 10 světových medailí pro ČR jich má na svědomí 7 Champions team.

Tímto velmi děkujeme našim štědrým přispěvovatelům a podporovatelům, dále celému realizačnímu teamu a všem závodníkům především. Chcete-li se stát i vy Championem, navštivte www.karate-champions.cz ,nebo se přijďte osobně podívat..